Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan Vekil ADIGÜZEL'İN iddialarına cevap geldi.

Haber Tarih : 02/05/2021
Toplam Okunma : 60

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in Ulubey Belediyesi tarafından 53 kişinin gri pasaportla yut dışına gönderildiği iddialarına Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan cevap geldi. Başkan Türkcan,” Biz kimseyi gri pasaportla yurt dışına göndermedik. Vekil belediyemiz üzerinden algı yapıyor” dedi.


CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in Ulubey Belediyesi tarafından 53 kişinin gri pasaportla yut dışına gönderildiği iddialarına Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan cevap geldi.

Başkan Türkcan,” Biz kimseyi gri pasaportla yurt dışına göndermedik. Vekil ADIGÜZEL belediyemiz üzerinden algı yapıyor” dedi.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada :

"CHP Ordu Milletvekili Mustafa ADIGÜZEL tarafından 01/05/2021 tarihli bir takım video ve sosyal medya paylaşımları vasıtası ile Belediyemiz hakkında asılsız ithamlarda ve kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunulmuş ve 53 kişinin Belediyemiz tarafından usulsüz yollar ile yurtdışına gönderildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Sayın araştırmacı milletvekili tarafından belediyemiz vasıtası ile herhangi bir kişiye gri pasaport alınıp alınmadığı ve akabinde yurtdışı gezisi gerçekleşip gerçekleştirilmediği çok iyi bilinmesine rağmen kamuoyunu yanıltmak maksadı ile bu soruların cevapları verilmemektedir. Sayın Milletvekili yine yanlış ve dedikodudan ibaret, kaynağı belli olmayan bilgiler ile aceleci davranarak vekili olduğu şehrin belediyesinden bilgi almadan açıklamada bulunmuştur.

Olayın özüne gelinirse bir savunma olmamakla beraber kamuoyuna doğru bilgi vermek maksadı ile belediyemiz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle ulusal ve yerel medyada yer alan ve tüm halkımızın bildiği üzere aynı kişi ve dernek tarafından Ülkemizin çok sayıda belediyesine aynı davet mektubunun gönderildiği bilinmektedir.

02/07/2020 tarihi itibariyle Belediyemize de bu davet mektubu gelmiştir. Gelen davet mektubu üzerine 04/08/2020 tarih ve 30 sayılı meclis kararı, meclisi teşkil eden tüm partili üyeler (AK PARTİ, CHP, MHP) tarafından oybirliği ile alınmıştır.

Karar akabinde Belediye Başkanımız İsa TÜRKCAN’ın dikkati, haricen yapmış olduğu araştırmaları ve konunun Ordu Valimiz ile paylaşılarak istişare edilmesi sonucu bu gezinin uygun olmayacağı değerlendirilmiş ve belediyemiz tarafından herhangi bir başvuru veya girişimde bulunulmamıştır.

Anlaşılacağı üzere Belediyemiz tarafından yurt dışına gri pasaport ile 53 kişi gönderildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Eksik bilgiler ile kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunarak belediyemiz aleyhine algı yaratmak Sayın Milletvekiline yakışmamıştır. Konu ile ilgili tüm hukuki başvuru ve şikâyet haklarımız saklıdır. Basına ve değerli kamuoyuna saygı ile duyurulur." İfadesine yer verildi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

Yayın Akışı