Ünye'ye Tasarım ve Beceri Atölyesi

Haber Tarih : 06/04/2021
Toplam Okunma : 60

Milli Eğitim Bakanlığınca 81 ilde belirlenen 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde, Eğitim Kenti Ordu'da yer alan 12 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesine yönelik somut adımlar atılmaya devam ediyor.


"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığınca 2020 yılında yapılan 85 milyon liralık yatırıma ilaveten 2021 yılı için 115 milyon liralık yatırım daha planlandı. Böylece, belirlenen okullarda eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi çalışmaları kapsamında, okulların mevcut laboratuvar ve atölyelerinin güçlendirilip yenilerinin yapılması sağlanmaya devam ediliyor. Çalışmalar doğrultusunda Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde "Bilim Tasarım ve Beceri Atölyesi" kurulmuş, öğrencilerin kullanımına hazır hale getirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hayata geçirilen proje ile 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanırken, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için projesiyle okullarda çok boyutlu bir şekilde desteklenmeye devam edecektir.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı