Ünye’ye Koroner Yoğun Bakım…

Haber Tarih : 06/04/2021
Toplam Okunma : 35

Bölgede acil ihtiyaç olan Koroner Yoğun Bakım Servisi’nin Ünye’de yapılması için çalışma başlatıldı.


Ünye ve bölgesinde yaşanan kalp krizlerine müdahale edilmede geç kalındığı için hastalar ya hayatını kaybediyor, ya da aldıkları ağır hasarlarla kalıcı rahatsızlıklarla yaşamak zorunda kalıyor.

Rahatsızlıkları sırasında en yakın Ordu’nun Altınordu ilçesine ya da Samsun’a sevk edilen hastaların, Ünye Devlet Hastanesi’nde kurulacak Koroner Yoğun Bakım Servisinde tedavi edilmeleri için çalışma başlatıldı.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, bölgede acilen bir Koroner Yoğun Bakım Servisine ihtiyaç duyulduğunu, bunun için de Ünye’nin merkezi bir konumda olması nedeniyle uygun olduğunu açıkladı.

Kalp krizi geçirdiği için Ünye dışına sevk edilmek zorunda kalınan, bu yüzden ya yolda hayatını kaybeden ya geç kalındığı için müdahaleye rağmen kurtulamayan ya da kalıcı rahatsızlıklarla yaşamak zorunda kalan hastalar için yeni bir umut ışığı doğdu. Bu kapsamda Ünye Devlet Hastanesi’nde komplike Kardiyoloji, Anjiyografi ve Koroner Yoğun Bakım Servisi kurulması için çalışma başlatıldı.

Gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunumunu yaptığı, Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında soruları yanıtlayan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan’dan konuyla ilgili olarak müjde bir açıklama yapıldı. Argan, Ünye Devlet Hastanesi’nde kalp rahatsızlıklarına erkenden müdahale ve tedavisi için komplike Kardiyoloji, Anjiyografi ve Koroner Yoğun Bakım Servisi kurulması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Başkan Argan, şunları kaydetti:

Ünye bu iş için çok uygun

“Kalp rahatsızlıklarında erken müdahale ve tedavi çok önemli… Vakalarda adeta zamanla yarışma yaşanıyor. Ancak kalp hastalarımıza Ünye’de bakılamıyor. Hastanemizde Koroner Servisimiz yok. Mecburen hastalarımız sevk edilmek zorunda kalıyor. Bu da can kayıplarına ve kalıcı hasarlara yol açıyor.

Bu yüzden Ünye Devlet Hastanesinde komplike Kardiyoloji, Anjiyografi ve Koroner Yoğun Bakım Servisi kurulması için çalışma başlattık. Ünye Devlet Hastanemiz fiziki mekan itibariyle buna son derece uygun. Ayrıca Ordu merkez ve Samsun arasında bir merkez olarak bunun kurulmasını önemsiyoruz. Ünye, geniş bir bölgenin merkezi durumunda. Etrafında Fatsa ve Terme ile birlikte 400 bin civarında nüfus bulunuyor. Bu alanda sık sık yaşanan kalp rahatsızlıklarına erkenden müdahale edilmesi çok önemli.

Bu konu, üzerinde özellikle üzerinde çalıştığımız önem arz eden bir konu. Ankara’da gerekli olan yerlerle iletişime geçmek suretiyle bu sorunun tez zamanda çözümü için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağımızı belirtmek istiyorum.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TL



Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı