Ünye Kızılay’ın Gençlik Kolları kuruldu

Haber Tarih : 16/04/2021
Toplam Okunma : 62

Türk Kızılayı Ünye Şubesi’nin Gençlik Kolları kuruldu. Kızılay Gençlik Kolları Hakan Küçük Başkanlığında göreve başladı.


Türk Kızılayı Ünye Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı açıklamasında Ünye Kızılay Gençlik Kolları’nın kurulduğunu belirtti.

Kadın ve Gençlik kollarımızla sahada daha da güçlüyüz

İsmet Küçükoğlu açıklamasında şöyle dedi; “Türk Kızılayı Ünye Şubesi olarak Kadın Kolları’ndan sonra bugün de Gençlik Kollarımızın ataması yapıldı. Gençlik Kolları Başkanımız Hakan Küçük’ün, oluşturduğu yönetim kurulu ile Genel Merkezimiz tarafından ataması yapıldı. Gençlik Kollarımız bugünden itibaren Kızılay’daki hizmetlerine başladı. Kızılay demek ‘gönüllü hareketi’ demektir. Gönüllü hareketinin de en önemli objesi de kadınlar ve gençlerdir. Yaklaşık 2 yıl önce kurduğumuz Türk Kızılayı Ünye Şubemizin bugüne kadar işlerini kendi çabalarımızda zar zor götürmüştük. Ama Kadın kollarımızın kuruluşu ile Kızılayı’mızın hizmetleri Ünye genelinde ivme kazandı. Bu bizi aynı zamanda motive etti. Bugünden itibaren artık sahada gençlerimiz de olacak.”

İnanç sancıyı, Kızılay acıyı dindirir

Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük ise “Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Biz de bu ilkeyi göz önünde bulundurarak Ünye’mizde yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ünye Kızılay Gençlik Kolları olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gece gündüz demeden kapılarını çalarak Kızılay Gençlik Kolları ruhunu sofralarına taşıyacağız. Aynı zamanda gençlerimizle birlik ve beraberlik içinde çeşitli aktiviteler gerçekleştireceğiz. Bize bu görevi layık gören büyüklerime teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki inanç sancıyı, Kızılay acıyı dindirir” dedi.

Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

Yayın Akışı