Ünye Kaymakamlığı'ndan İhtiyaç sahiplerine patates ve soğan

Haber Tarih : 14/04/2021
Toplam Okunma : 113

Ünye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekiplerince ilçedeki ihtiyaç sahiplerine 25 ton patates ile 12,5 ton soğan dağıtıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla üreticiden alınan patates ve soğanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Ünye’ye ulaştı.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle otel ve lokantaların sebze talebinin azalmasından dolayı patates ve soğan üreticinin elinde kaldı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, üreticinin elinde kalan tonlarca patates ve soğanı satın alarak, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

Bu kapsamda Ünye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edilen 25 ton patates ile 12,5 ton soğan Ünye’deki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Patates ve soğan yüklü kamyonlar Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi bahçesine gelerek burada küçük kamyonetlere aktarıldı. Ünye SDYV Müdürlüğü personelleri gözetiminde yapılan aktarımın ardından Vakıf personeller araçlarla kapı kapı dolaşarak Ünye’deki ihtiyaç sahiplerine birer çuval soğan ve patates dağıttı.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

Yayın Akışı