İSA TÜRKCAN İDDİALARI YALANLADI

Haber Tarih : 04/05/2021
Toplam Okunma : 68

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in gündeme getirdiği gri pasaport skandalına Ulubey Belediyesinin de karıştığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Ulubey Belediye Başkanı Türkcan’ın açıklaması şu şekilde: “CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından 01/05/2021 tarihli bir takım video ve sosyal medya paylaşımları vasıtası ile Belediyemiz hakkında asılsız ithamlarda ve kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunulmuş ve 53 kişinin Belediyemiz tarafından usulsüz yollar ile yurtdışına gönderildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır.

Kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Sayın araştırmacı milletvekili tarafından Belediyemiz vasıtası ile herhangi bir kişiye gri pasaport alınıp alınmadığı ve akabinde yurtdışı gezisi gerçekleşip gerçekleştirilmediği çok iyi bilinmesine rağmen kamuoyunu yanıltmak maksadı ile bu soruların cevapları verilmemektedir. Sayın Milletvekili yine yanlış ve dedikodudan ibaret, kaynağı belli olmayan bilgiler ile aceleci davranarak vekili olduğu şehrin Belediyesinden bilgi almadan açıklamada bulunmuştur.

Olayın özüne gelinirse bir savunma olmamakla beraber kamuoyuna doğru bilgi vermek maksadı ile Belediyemiz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Meclis kararı CHP’li üyelerle alındı

Öncelikle ulusal ve yerel medyada yer alan tüm halkımızın da bildiği üzere aynı kişi ve dernek tarafından ülkemizin çok sayıda belediyesine aynı davet mektubunun gönderildiği bilinmektedir. 02/07/2020 tarihi itibarı ile Belediyemize de bu davet mektubu gelmiştir. Gelen davet mektubu üzerine 04/08/2020 tarih ve 30 sayılı meclis kararı, meclisi teşkil eden tüm partili üyeler (AK PARTİ, CHP, MHP) tarafından oybirliği ile alınmıştır.

Kimse yurt dışına gönderilmedi

Karar akabinde ise haricen yapmış olduğumuz araştırmalar ve konunun Sayın Valimiz ile paylaşılarak istişare edilmesi sonucu bu gezinin uygun olmayacağı değerlendirilmiş ve Belediyemiz tarafından herhangi bir başvuru veya girişimde bulunulmamıştır. Açıklamalarda anlaşılacağı üzere Belediyemiz tarafından yurt dışına gri pasaport ile 53 kişi gönderildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Milletvekiline yakışmadı

Eksik bilgiler ile kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunarak Belediyemiz aleyhine algı yaratmak Sayın Milletvekiline yakışmamıştır. Konu ile ilgili tüm hukuki başvuru ve şikâyet haklarımız saklıdır.”

ORDU OLAY

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

Yayın Akışı