Gülyalı’nın geleceği ile oynadılar!

Haber Tarih : 05/04/2021
Toplam Okunma : 126

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “ ‘Gülyalı’da arsa fiyatları uçtu’ diye haber çıkaranlar Gülyalı’nın geleceğiyle oynadılar.” dedi.


İmar uygulaması çalışmalarıyla Gülyalı’nın önündeki yatırım engelleri birer birer ortadan kalkıyor. Göreve başladıktan sonra bu konuda önemli yol kat ettiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İmar uygulaması olmayan araziye kimse tek bir çivi dahi çakamaz. Yıllarca, ‘Gülyalı’da arsa fiyatları uçtu’ diye haber çıkaranlar Gülyalı’nın geleceğiyle oynadılar. Biz laf değil icraat üreterek ilçemizin gelişiminin önündeki engelleri kaldıracak adımları kararlılıkla atmaya başladık. Bu doğrultuda ele aldığımız imar uygulaması çalışmalarında; Gülistan Mahallemizde I. Etap’ta 21 hektar alanda son aşamaya geldik, II. Etap’ta ise 24 hektar alan uygulama çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

 Çalışmalarımızda şeffaf bir süreç yönetiyoruz

 Gülyalı Belediyesi’nin ele aldığı bütün çalışmalarda şeffaf ve halka açık bir süreç yürüttüğünü ifade eden Başkan Tepe, “İmar uygulaması çalışmalarımızda da şeffaflığa özen gösteriyoruz. Gülistan Mahallemizdeki uygulama çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl mahallelilerimizle ve hak sahibi vatandaşlarımızla geniş kapsamlı bir toplantı ortaya koyduk. İmar ve Şehircilik personellerimiz ve uygulamayı gerçekleştiren harita mühendisliği şirketinin yetkilisi ile sürecin nasıl işlediğini açık bir şekilde anlattık. Hiçbir kuşkuya mahal vermeyecek şekilde vatandaşlarımızın sorularına cevap verdik. Bu süreçte bütün adımları kamuoyuyla adım adım paylaşmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

ORDU OLAY  

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı