Başkan Tomakin: Aday gösterileceğimi biliyordum!

Haber Tarih : 22/02/2021
Toplam Okunma : 50

İl Başkanlığına aday gösterileceğini çok önceden bildiğini belirten Halit Tomakin, “Bunu bilmeme rağmen kamuoyu paylaşmadım. Nedeni ise, bu yarışta olmak isteyen Ak Partili kardeşlerimize saygısızlık olurdu” dedi.


Kongre süreçlerinin 2019 Temmuz’unda başladığını, 5 kez ertelendikten sonra 17 Şubat 2021’de tamamlandığını belirten AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, bunun kendilerinden kaynaklanan bir durum olmadığını, şartların yarattığı bir durum olduğunu söyledi.

AK Parti’nin 7. İl Kongresi’nde tekrar Başkanlığa seçilen Halit Tomakin, kendisine duyulan güveni boşa çıkartmamak için bu zamana kadar olduğu gibi bundan böyle de tüm ekibiyle birlikte bütün gayretleriyle gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

Başkan Halit Tomakin, Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a yapığı açıklamasında şöyle konuştu;

“Kongre sürecimiz uzun sürdü. 2019 yılının Temmuz ayında başlayıp 17 Şubatta biten bir süreçti bu. Bizim elimizden olmayan sebeplerden dolayı kongremiz 5 kez ertelendi. Biliyorsunuz koronalı günler başladı, akabinde sokağa çıkma yasakları geldi. Bu yüzden ertelemeler yaşandı.

Kongrede aday olacağımı biliyordum

Biz AK Parti’de başarılı bir grafik çizdik, Cumhurbaşkanımızın, Genel Merkezimizin takdirini kazanan çalışmalara imza attık. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olduk, bütün gayretimizle partimizi büyütmeye çalıştık. 102 bin üye sayımızı 127 bine çıkardık. Saha çalışmalarımıza sürekli devam ettik. Ben İl Kongremizde aday gösterileceğimi biliyordum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın güven mektubu şahsım üzerinde devam ediyor. Ama bunu açıklamak, kamuoyu ile paylaşmak doğru olmazdı. Çünkü bu süreçte yarışta olmak isteyen kardeşlerimiz olabilirdi, onlara saygı duymak, çalışmalarına imkan sağlamak gerekirdi. Ancak şunu özellikle belirteyim, kongrede tek liste seçime girmiş olsa da partimizde görev almak isteyenlerin tatlı bir yarışması olmuştur. Bu da güzel olmuştur. Birbirimizi yok sayma gibi bir şeyin içine biz asla girmedik, girmeyiz. Mesele kırmak, küstürmek değil, karşılıklı anlayış çerçevesinde birlik, beraberliği sağlamaktır. Biz kongremizde sonuç olarak bunu sağladık. Bizim siyasi terbiyemiz budur, böyle de yolumuza devam edeceğiz. Hedef 2023.”

 Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

Yayın Akışı