Adıgüzel: Aşı olan 80 kişi koronavirüse yakalandı

Haber Tarih : 06/04/2021
Toplam Okunma : 100

Ordu Sağlık Müdürlüğü’nde aşısını olmuş 80 kişinin covid olduğunu belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, kötü gidişata dair Hükümeti suçladı.


CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Pandemideki gidişata dair hükümeti suçladı. Ordu Sağlık Müdürlüğü’nde aşısını olmuş 80 kişinin birden covid olduğunu belirten Adıgüzel, önlemlerden aşı politikasına kadar sürecin çok kötü yönetildiğini, sürecin tek başarısının ölüm oranını düşüren sağlık çalışanları olduğunu belirtti. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

Sonbaharda felaket yaşanacak!

Pandemi süresi boyunca rekor yeni vaka sayısına hem de Nisan ayı başında ulaştık. Bu şekilde giderse sayı katlanarak artacak ve sonbaharda bir felaket ile karşı karşıya kalacağız. Hasta sayıları tüm dünyada azalırken Türkiye'de rekor kırdı ve artık günlük 150 vefatı bile kanıksamış durumdayız. Hükümetin vurdumduymaz, bilim aklından uzak, çağdışı yönetim anlayışı daha büyük acılara sebep olacak.

Aşı olan 80 kişiye koronavirüs bulaştı

Aşı işinde tam bir fiyasko var. Gereken aşıyı gereken zamanda tedarik edemedikleri gibi uygulanan Çin kaynaklı aşının etkinliği konusunda ciddi sorular var. Aşının iki dozunu da olmuş, üzerinden yeterli zaman geçmiş kişiler aşıya rağmen hastalanıyor. Ağır hastalık geçirenler de var. Sadece Ordu Sağlık Müdürlüğü’nde aşılaması tamamlanmış 80 personel geçtiğimiz günlerde covid oldu. Bunlardan sadece 1 tanesi aşısız idi. Bu nedenle aşı dışındaki diğer mücadele yöntemlerini de ivedilikle hayata geçirmek zaruridir.

Ünye KENT Haber/Bülten

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı