OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinin Yeni Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Özkan

Haber Tarih : 04/01/2021
Toplam Okunma : 648


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı, görevini Prof. Dr. Nilüfer Özkan’a törenle teslim etti.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı makamında düzenlenen devir teslim törenine; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Batuk, Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Recep Sancak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı ve Prof. Dr. Nilüfer Özkan katıldı.

Törende, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından dekan vekili olarak atanan Prof. Dr. Nilüfer Özkan’a görevi teslim etti.

"İyi bir ustaysanız ilk olarak kendi ustanızı geçmelisiniz, ikincisi sizi geçecek bir usta yetiştireceksiniz"

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığını 2 dönemdir sürdüren Prof. Dr. Selim Arıcı, törende yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini "Bu görevi OMÜ’de sürdürmekten son derece gururlu ve onurluyum. Biruni’nin çok güzel bir sözü vardır: ‘Eğer iyi bir ustaysanız ilk olarak kendi ustanızı geçeceksiniz, ikincisi sizi geçecek bir usta yetiştireceksiniz.’ Bu noktada görevi teslim edeceğim Nilüfer Hocamız da alanında çok başarılı ve kıymetli bir akademisyen. Devraldığı bu önemli görevde de beni geçeceğine hiç şüphem yok." sözleriyle dile getirdi.

Dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Nilüfer Özkan da "Bu göreve layık görüldüğüm için teşekkür ederim, yeni görevimizde iyi hizmetlerde bulunacağımız konusunda şüpheniz olmasın. Fakültemiz açısından hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

"Devraldığımız bu görevlerden güzel günler ve güzel hizmetlerle ayrılmak, çok kıymetli bir tecrübedir"

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal da her iki akademisyene şükranlarını sunarak "Selim Hocama Diş Hekimliği Fakültemize verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de kendisinin desteğinin devam edeceğini umuyoruz. Devraldığımız bu görevlerden güzel günler ve güzel hizmetlerle ayrılmak, çok kıymetli bir tecrübedir. Selim Hocama bundan sonraki görevinde ve hayatında başarılar diliyorum. Görevi yeni teslim alan Nilüfer Hocamın da Fakülteye önemli hizmetlerde bulunacağına inanıyorum ve bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden eminim." şeklinde konuştu.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

GÜNDÜZ-GECEYARISI : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

Yayın Akışı