Bir iddia da karşı taraftan: “Darp eden kardeşim değil doktor”

Haber Tarih : 15/04/2021
Toplam Okunma : 188

Ünye Devlet Hastanesi doktorlarından Çetin Karadağ’ı darp ettiği iddia edilen İlhan Türk'ün ağabeyi Ayhan Türk, darp edilenin doktor değil, kardeşinin olduğunu ifade etti.


Ünye Devlet Hastanesi’nde meydana gelen ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ’ın darp edildiği ifade edilen olayda asıl darp edilenin Dr. Karadağ değil, doktoru darp eden İlhan Türk olduğu iddia edildi.

İlhan Türk’ün ağabeyi Ayhan Türk Ünye Kent Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Dr. Çetin Karadağ’ın günler süren bütün arama ve ısrarlara rağmen annesini muayene etmediğini, kardeşinin de niye muayene etmediğini sorması üzerine kendisine yumruk attığını, daha sonra da kafasını koltuğunun altına sıkıştırarak, yumrukladığını söyledi.

Ayhan Türk konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; “Kardeşim gerçekten eğitimli, ılımlı, Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu biridir. Doktorla görüşmeye gidiyor. Doktorun ameliyatta olduğunu söylüyorlar. Kardeşim koridorda bekliyor. Doktora haber vermişler, hasta yakını sizi bekliyor diye. Kardeşim beyaz önlüklü doktoru görünce Çetin Bey siz misiniz, demiş. O da evet; siz kimsiniz demiş. Ben Saime Türk’ün oğluyum, Hocam siz annemle neden ilgilenmiyorsunuz der demez, Doktor Bey kardeşime yumruk atmış. Olay orada o kadar insanın gözünün önünde oluyor. Doktor Bey, kardeşimin kafasını koltuğunun altına almış, yumruklamaya başlamış. Kardeşim bana, abi şaşırdım. Bir doktordan böyle bir şey beklenir mi? Bende kendimi savunmak için onu itekledim, sonra bizi ayırdılar. Kamera görüntülerini alsınlar, ilk darbeyi kim vurmuş, olayı iç yüzü ortaya çıksın, dedi. Bununla ilgili ifade verdi. Biz de Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Görüntüler izlensin, bizim yaptığımız girişimler göz önünde bulunsun, kim haklı kim haksız ortaya çıksın.

Asıl darp edilen biziz

Bizim bir sağlık çalışanına, bir doktora bir hemşireye darp etme, söz söyleme hakkımız olabilir mi? Benim babam sağlık ocağından emekli, biz yıllardır onun ekmeğini yiyoruz. Ama gerçekten mağdur olan, darp edilen biziz. Kardeşim Doktor Çetin Karadağ tarafından darp edilmiştir. Ünye halkı da tüm Türkiye halkı da böyle bilsin. Bizim doktorlara sağlık çalışanlarına saygımız sonsuzdur. Ama Çetin Beyin de bir haftadır bu hasta ile ilgilenmediği için hesap vermesini istiyoruz.

Benim annem okyanusu geçti derede boğulacak. Covid-19’u yendi. Normal serviste, bir doktor gelmez mi? Doktor Çetin Karadağ art niyetlidir. Bu konuyla ilgili geniş araştırma yapılmasını istiyorum. Bütün sağlık çalışanlarından ve doktorlardan bir hatamız varsa özür dileriz.”

Ünye KENT haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

Yayın Akışı