BRÜT :00.00
Gündem
10.10.2018
MUSTAFA GÖÇ "ÇIKAN DEDİKODULAR ASILSIZDIR"
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
MUSTAFA GÖÇ
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın

Yurt içinde ve yurt dışında birçok büyük projeye imza atmış olan ve Ünye’de de 15 Temmuz Meydanı projesini yürüten Göç Kardeşler İnşaat hakkında son zamanlarda çıkan dedikodulara canlı yayında birinci ağızdan cevap geldi.  Göç Kardeşler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göç Ünye Flash Radyonun stüdyo konuğu olduğu Bir Konu Bir Konuk programında merak edilen tüm konular açıklık kazandırdı.

Göç Kardeşler İnşaat firmasını anlatan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göç: “Göç Kardeşler İnşaat 2009 yılında Ünye’de kurulmuştur. Çalışmayı ilke edinmiş aile firması olarak yoluna sağlam adımlarla devem eden Ünye merkezli bir firmadır. Asya’dan Ortadoğu Ülkelerine ülkenin doğusundan batısına birçok faaliyetler gösteren bir firmadır. Uluslararası dev projeleri hızlı kaliteli ve sağlıklı bir şekilde bitiren bir firma olduğu görülmektedir. Bitirdiğimiz projeler yurt içinde yurt dışında 70 in üzerindedir. 15 Temmuz ve Çarşı Meydan projelerimiz devam eden projeler arasındadır” bilgisini paylaştı.

ÇIKAN DEDİKODULAR ASILSIZDIR

Mustafa Göç kaynağı belli olmayan ve etrafta söylenen dedikodulardan biri olan 15 Temmuz’un Göç Kardeşlere kayrıldığı haksız kazanç elde ettiği söylemlerine “Ticaretin amacı gayesi zaten kazanmaktır. 15 Temmuz konusunda ise ciddi bir spekülasyon var. İhale sürecine 5 firma girmiştir. Bunlardan biride bizim firmamızdır. Ünye Belediyesi şartnamesinde otopark tamamen belediyenin olacak bunun üzerine açık artırma olarak daha fazla iş yeri veren firma ihaleyi alacaktı. Biz firma olarak 400 otoparklık alan üzerine 6 tane bağımsız iş yeri teklifini sunarak ihaleyi resmi olarak aldık. Bunun üzerinde ihale kurumu gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ihale şartnamesine göre noter huzurunda %57 si yüklenici firmanın %43’ü belediyenin olacak şekilde sözleşme noter huzurunda yapılmıştır. Burada insanlar bilmeden ya da dedikodu ile bir takım algılar oluşturmak istiyor. Başta dediğim gibi ticaret kazanç için yapılır. Fakat bu ticarette usulsüz bir durum söz konusu değildir. Biz milletimize artı değer olsun diye bu projeye girdik.” sözleriyle cevap verdi.

15 TEMMUZ NE ZAMAN AÇILACAK

Gelen sorularda 15 Temmuz meydanını ne zaman açılacak sorusuna ise Mustafa Göç: “15 Temmuz Meydanının sözleşmesini basın önünde imzalarken Başkanımız Ahmet ÇAMYAR özellikle orada bir talepte bulunmuştu. Talebi bu meydanı 2018 15 Temmuz’da açmayı talep ediyoruz olmuştu. Biz inşaatımızı gerçekten beklenenden hızlı tamamladık fakat otoparkı kısmi olarak açmış olsaydık giriş çıkışlar hem iş kazasına hem de inşaat alanında ciddi olumsuzluklar yaratabileceği için istişare kararı ile kısmi açılıştan vazgeçtik. Ne zaman açılacak sorusuna ise Kasım ayı içerisinde olabileceğini söyleyebilirim” şeklinde yanıt verdi.

BİZİM BÖYLE BİR DERDİMİZ YOK

Öz sermayemiz ile çalışmalarımızı gerçekleştiririz diyen Mustafa Göç “bankalarda herhangi bir becaiş ve kredimiz yoktur. Ama bizim iş aldığımızda kesin teminat mektubu ve geçici teminat mektubu gibi kullanımlar olur. Bu da kendi varlığımızdan kendi yapılarımızdan ipotek vererek kredi kullanmadan yapılır. Kendi öz sermayeli bir firmayız bizim parayla ilgili bir derdimiz olmadı” sözlerine yer vermedi.

 

GÖZÜMÜZÜ KAPAR GÖREVİMİZİ YAPARIZ

 

Mustafa Göç programın sonlarına doğru Ünye’den ayrılır mısınız sorusuna “Dünyanın birçok yerinde birçok büyük projelere imza attık hiçbir sıkıntı yaşamadık. Hep destek gördük fakat kendi şehrimizde kendi özümüze bir şey katalım dedik. Bize söylenmeyen kalmadı insanın kendi şehrinde bu muameleyi görmesi gerçekten üzücü. Tabi bu durum bizi etkilemez biz işimizi zamanında yapar kendi kalitemizle gerçekleştirir ve bu şehrin insanlarına bu ekmek kapısını açık tutarız. Firmamız adına çıkarılan bu söylemler kastidir ve aslı yoktur.  Bu durumu şöyle yorumlamak isterim asil insan idare eder aciz insan şikâyet, basit insan iftira dürüst insan sabreder. Biz sabrediyoruz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Meyve veren ağaç taşlanırmış. Biz doğru bildiğimizi yapmaya devam edelim” sözleriyle Ünye’de kalacaklarına dikkat çekti.

BİZ HUKUKSAL SÜRECİ BAŞLATTIK

Dedikodulardan biri de kayyum atanmış sözü olduğunu söyleyen Mustafa Göç “şirketimize şükür olsun ki böyle bir şey olmadı hiçbir sıkıntımız yok. Malumunuz firmamızın merkezi Çatalpınar merkezde hizmette göstermektedir. Hemen yan kısımda mobilya firmasında çalışanlar arasında alacak meselesi sebebiyle jandarma ekibi gelmiştir. Bu sebeple bazı insanlar ekiplerin merkez binamıza geldiğini zannetmişlerdir. Bu olayı fırsat bilip şirketimizi ve ailemize zarar vermek isteyenler bu olayı çarpıtarak yaygara çıkarmıştır. Bu konuda da hukuksal süreç tarafımızca başlatılmıştır. Bu konu ile şirketimizin bir alakası yoktur” dedi.

HAKAN KARTAL

ONEYFLASHFM Bu Haber 129 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Ünye Gücü FK, Rusumat-4 ile Berabere Kaldı! 1-1
2
Ünye 1957 Spor, Çarşambaspor Karşısında 4´te 4 Peşinde!
3
ÜNYE’DE TARAFTAR PATLAMASI YAŞANACAK
4
ÜNYE MAÇA ÜNYE ŞAMPİYONLUĞA
5
O madalya Ünye’ye geldi...
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin