BRÜT :00.00
Gündem
1.10.2018
“OSB kurulmazsa genç nüfusu tutmakta zorlanırız”
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
“OSB kurulmazsa genç nüfusu tutmakta zorlanırız”
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın

Altınordu’da 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması ile Ünye ve Fatsa ilçelerinde OSB kurulması kapsamında kamulaştırma çalışmaları sürdüğünü belirten Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Yaklaşık 30 bin kişinin sanayide çalıştığı bir organize sanayi sistemini kurmalıyız. Yoksa genç nüfusu Ordu'da tutmakta zorlanabiliriz" dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, ilde yürütülen Organize Sanayi Bölgeleri’nin son durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Vali Yavuz, istihdam konusunda çalışmaların arttırılması için çaba gösterdiklerini, bu kapsamnda Altınordu’da 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması ile Ünye ve Fatsa ilçelerinde OSB kurulması kapsamında kamulaştırma çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi.

OSB’lerde kamulaştırma sürecinin devam ettiğini belirten Vali Yavuz, "Bizim, 3 yeni OSB'yi aktif hale getirebilmemiz için 130 milyon civarında bir kaynağa ihtiyacımız var. Geçen yıl içerisinde 22 milyon civarında bir kaynak bulduk. Bu kaynakla uzlaşma sağlanan arazilerin bir kısmının kamulaştırma bedellerini ödedik. Önümüzdeki yıl, 3 yeni OSB'nin kamulaştırma işlemlerini bitirebilmek için çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor" dedi. 

Yavuz, OSB’lerin faaliyete geçmesinin genç nüfusu Ordu’da tutacağını vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

“Yaklaşık 30 bin kişinin sanayide çalıştığı bir organize sanayi sistemini kurmalıyız. Bunu kurabilirsek o zaman Ordu büyümeye devam eder. Aksi takdirde sadece diğer sektörlerle bu şehri önümüzdeki yıllara taşıyamayız. Genç nüfusu burada tutmakta zorlanabiliriz.”

Çok sayıda iş adamının Ordu'da yatırım yapmak istediğine de dikkat çeken Vali Yavuz, "İşadamlarımız gelerek bizden yer istiyor. Ama şu an için OSB'lerde kamulaştırma işlemlerini henüz daha bitiremediğimiz için iş adamlarımıza yer teslimi yapamıyoruz. Kısa zamanda imar planlarını gerçekleştirerek sanayicimizin, iş adamlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor." dedi.Bu Haber 181 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Ünye Gücü FK, Rusumat-4 ile Berabere Kaldı! 1-1
2
Ünye 1957 Spor, Çarşambaspor Karşısında 4´te 4 Peşinde!
3
ÜNYE’DE TARAFTAR PATLAMASI YAŞANACAK
4
ÜNYE MAÇA ÜNYE ŞAMPİYONLUĞA
5
O madalya Ünye’ye geldi...
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin