BRÜT :00.00
Gündem
27.9.2018
“Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı hızlandırılacak”
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Haberi Paylaş
“Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı hızlandırılacak”
Bu Haberi Beğendiniz mi ?
Evet  Evet Haberi Beğendim Hayır  Haberi Beğenmedim
Evet 0 Hayır 0
İlk Yorumuz Siz Yazın
Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Karadeniz Kent Konseyleri ile düzenlediği Ünye Bölge Toplantısı’nın sonuç bildirgesi yayınlandı.
 
 â€œSamsun-Sarp Hızlı Tren Hattı hızlandırılacak”
 

Sonuç bildirgesinde, Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı çalışmalarının hızlandırılmasına karar verildiği ifade edildi.

07-09 Eylül 2018 Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Karadeniz Kent Konseyleri ile düzenlediği Ünye Bölge Toplantısı’nın sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede ön plana, Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı ile ilgili konunun sürekli canlı tutulması ve gerçekleşmesi ile ilgili çalışmaların hızlandırılması çıktı.

İşte bölge toplantısının sonuç bildirgesi:

“Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Karadeniz Kent Konseyleri ile düzenlediği Ünye Bölge Toplantısı ve etkinlikleri 07-09 Eylül 2018 Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirildi.

7 Eylül Cuma günü Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ünye Kent Konseyi’nin birlikte düzenlediği toplantıyla başlayan program aynı gün Ünye Kaymakamı Sn. Hüseyin Güney’e, Ünye Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çamyar’a ve Ünye Kent Konseyi’ne yapılan ziyaretlerle sürdü.

8 Eylül Cumartesi günü Kent Konseylerinin Güçlendirilmesi ve Katılımcılık ana teması kapsamında düzenlenen toplantı, açılış ve protokol konuşmalarının ardından Kent Konseylerinin İşlev ve İşleyişi konulu sunumla devam etti.

Toplantının ikinci sunumu; Kent Konseyi’nde Gönüllülük ve Katılımcılık başlığı altında gerçekleştirildi.

Her iki sunumda, toplantıya katılan Karadeniz Kent Konseyi Başkan ve Genel Sekreterleri için son derece değerli bilgiler içeriyordu ve hep birlikte çok faydalandık.

Toplantının son bölümünde kent konseyleri arasında karşılıklı görüş alışverişleri gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalardan örnekler verildi. Sorunlar dinlendi, öneri ve tavsiyeler alındı.

TKKB’nin Ünye’de düzenlediği Bölge toplantısı 9 Eylül Pazar günü şehir merkezi ziyareti ve Kültür Yolu güzergahı gezintisiyle sonuçlandı.

Toplantı sonrası ortaya çıkan sonuç bildirgesi;

1-TKKB’nin Karadeniz Bölge Toplantısı’nda ana temanın ve sunumları yapılan konuların ne kadar önemli olduğu görülmüş. Toplantıya katılan konsey başkan ve genel sekreterleri konularla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

2-Konsey başkan ve genel sekreterlerinin konularla ilgili sordukları sorular cevaplanmış. Eksik ya da yanlış bilgilenmelerin önü alınmıştır.

3-Başta kent konseyi bütçesi olmak üzere konseylerin sorun ve eksiklikleri üzerinde görüşmeler yapılmış, alınan kararların ilgili mercilere taşınmasına karar verilmiştir.

Toplantıda bölgesel konularla ilgili olarak; bir süredir konsey kararı olarak takip edilen Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı ile ilgili konunun sürekli canlı tutulması ve gerçekleşmesi ilgili olarak çalışmaların hızlandırılmasına karar verildi.

Toplantıda Ünye Kent Konseyi olarak sunduğumuz; şehirlerde sıkıntı yaratan, kirleten, şehir mobilyalarına zarar veren, gürültü kirliliğine yol açan vb. konuların mevcut kabahatler yasası ile önlenemeyeceğine; bu konuda Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ceza yasasına geçilmesinin önemine dikkat çekildi. Sunulan bu öneri kabul edildi ve çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Ünye’de düzenlenen Bölge Toplantısı katılan konukların memnuniyeti ve bu konudaki samimiyetin ve içtenliğin üst düzeyde olduğu bir toplantı olarak gerçekleşmiş. Bu yönüyle şehrimizin tanıtımı için önemli bir vesile oluşturmuştur.

Ünye’de, ulusal temsil noktasında bölgesel olarak düzenlenen toplantıya destek veren ve katkı yapan başta Ünye Belediyesi olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlara, toplantının düzenlenmesi için bütün gayretiyle emek sarf eden Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerine, Meclis Başkan ve Yürütme Kurulu Üyelerine, Belediye çalışanlarına, değerli basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

 

   Ünye KENT HaberBu Haber 184 Defa Okundu
Toplam 0 Yorum Bulunmaktadır
Yorum Yaz Bu habere henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
Yorum Yaz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

PAZARTESİ

--
--
--
Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor, Yerel ve Genel Spor Haberleri
Ünye 1957 Spor
1
Ünye Gücü FK, Rusumat-4 ile Berabere Kaldı! 1-1
2
Ünye 1957 Spor, Çarşambaspor Karşısında 4´te 4 Peşinde!
3
ÜNYE’DE TARAFTAR PATLAMASI YAŞANACAK
4
ÜNYE MAÇA ÜNYE ŞAMPİYONLUĞA
5
O madalya Ünye’ye geldi...
Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin Hava Tahmin